krojenie warzyw

Szybkie krojenie warzyw w paski, kostkę i plasterki. Sprawdź jakiego sprzętu używać

Każdy z nas ma do czynienia z kuchnią w większym lub mniejszym stopniu. Nasze umiejętności nie zawsze pozwalają na przygotowanie ulubionych potraw. Nie zmienia to faktu, że potrzeba niewiele, aby to mogło się zmienić. Gotowanie powinno nam sprawiać przyjemność. Niestety, słabe narzędzia i niedostosowane akcesoria wcale w tym nie pomagają. Krojenie warzyw w kostkę, paski i plasterki za pomocą zwykłego noża bywa naprawdę uciążliwe. Co więcej, bardzo łatwo o skaleczenie. Także kwestie bezpieczeństwa również zdają się być dla nas istotne. 

Jak odpowiednio pokroić warzywa i owoce?

Przygotowanie sałatki, surówki jak i innych form, gdzie warzywa i owoce stanowią nieodzowną część danego dania, należy traktować w pełni profesjonalnie. Gotowanie wychodzi z pasji, nie z przymusu. Dlatego każdy miłośnik kuchni powinien zadbać o sprzęt. Najlepiej w pełni profesjonalny, który jest w stanie nam pomóc w codziennych działaniach w kuchni. Krojenie warzyw i owoców to jedna z tych czynności, za którymi szczególnie nie przepadamy. Istnieją jednak akcesoria, które są w stanie ułatwić nam cały proces krojenia. Szatkownica do warzyw z pewnością do takich akcesoriów się zalicza. Co więcej, możemy ją już kupić przez internet co znacznie ułatwia proces zakupowy. Jednym z bardziej zalecanych przykładów szatkownic jest model HEBEL V6, który dzięki swojej uniwersalności staje się produktem niezwykle wymaganym na rynku. Jednym z producentów takowych akcesoriów jest Borner – niemiecki producent, który dba o każdy szczegół.

szatkownica do warzyw hebel v6Ręczna szatkownica do warzyw jako podstawowe narzędzie do działania

Tradycyjne noże kuchenne zdają się powoli mniej niezbędne. Krojenie warzyw można wykonywać aktualnie za pomocą innego sprzętu, bardziej profesjonalnego, a zarazem bezpieczniejszego. Paski, kostka i plasterki o różnej grubości? Za pomocą szatkownicy będziesz w stanie dobrać grubość krojonych warzyw i owoców. Szatkowanie stanie się przede wszystkim o wiele bardziej precyzyjne, a nasze dłonie nie będą nastawione na większe ryzyko związane ze skaleczeniem. Szatkownica do warzyw HEBEL V6 to model, który wesprze nasze codzienne działania w kuchni i skróci ich czas. Narzędzie do kuchni jest wyposażone w wysokiej jakości noże, które powstały na bazie stali chirurgicznej. Oznacza to, że nie ulegają one przedwczesnemu zardzewieniu. To właśnie ta jakość sprawia, że szatkownice są wyjątkowe. Proste, szybkie i dokładne krojenie warzyw może okazać się niezbędne dla miłośników gotowania, a co dopiero dla osób, które profesjonalnie zajmują się kuchnią na co dzień. Dlatego też restauracje coraz częściej decydują się na zakup podstawowych akcesoriów kuchennych, które wpływają również na zwiększenie obrotów i dochodów wielu knajp.