zestaw noży do carvingu

Carving, czyli sztuka rzeźbienia w owocach i warzywach

Wiele lat minęło zanim carving dotarł do Europy z Azji. To właśnie na dalekim wschodzie powstawały pierwsze arcydzieła wytwarzane z owoców i warzyw. Sztuka rzeźbiarska, która polega na wykrawaniu przeróżnych kształtów za pomocą noża staje się coraz bardziej popularna wśród Europejczyków.

Skąd pochodzi sztuka carvingu?

Dokładnym miejscem powstania carvingu jest Tajlandia. Rzeźbienie w warzywach i owocach było częścią święta obchodzonego przy pełni księżyca wypadającej w listopadzie. Loy Krathong to nazwa, która w przetłumaczeniu oznacza “spławianie tratew”. Popularnie zwane krathongi są wystawiane do zbiorników wodnych jak jeziora czy rzeki. Tajskie święto dało jednak początek dla zupełnie nowej sztuki, jaką dzisiaj znamy pod nazwą carvingu.

Sztuka rzeźbienia w warzywach i owocach jest wykorzystywana na co dzień przez wielu miłośników ozdabiania potraw. Wykrawanie nożem różnych wzorów tworzy niesamowity efekt, który sprawia, że aż żal jest zjeść to, co jest podane na talerzu. Podstawy carvingu są łatwe do opanowania dla każdego fana kuchni. Prawdziwe schody zaczynają się później. Można jasno stwierdzić, że ten typ rzeźbienia należy do najbardziej przychylnych i ciekawych, z jakimi możemy mieć do czynienia.

carving

Idealne noże do carvingu

Narzędziem, które może nam pomóc w tworzeniu wzorów jest nóż i to nie jeden, ale cały komplet. Taki zestaw noży do carvingu można znaleźć w naszym sklepie internetowym Borner Polska. W zestawie znajduje się komplet noży specjalistycznych do carvingu, książka i płyta DVD wraz z poradami dla początkujących i wieloma pomysłami na nowe dzieła. Więcej informacji w zakresie zakupu zestawu noży do carvingu możemy znaleźć w odpowiedniej zakładce naszego sklepu – https://borner.pl//produkt/noze-do-carvingu-ksiazka-fantazje-z-warzyw-i-owocow/. Do wykonywania nacięć o charakterze okrągłym możemy użyć następujących ostrzy: podwójna kulkownica, nóż syjamski, nożyczki, duży nóż V.

Zawody dla najlepszych

W kraju odbywają się również coroczne Mistrzostwa Polski oraz walka o Puchar Carvingu w różnych kategoriach wiekowych. Najlepsze prace są wyłaniane przez specjalnie zebraną grupę ekspercką. Zwycięzcy zawodów otrzymują puchary i nagrody pieniężne. Zawody odbywają się już od kilku lat i cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród uczestników konkursów jak i publiczności, czy mediów. Na zawodach zyskują zatem one same.