patelnia ceramiczna, tytanowa

Idealna do smażenia mięsa i ryb. Patelnia z powłoką nieprzywierającą

Smażenie potraw to czynność, która jest wykonywana codziennie przez profesjonalistów, nie zmienia to faktu, że przecież każdy z nas korzysta z patelni do przygotowania posiłku u siebie w domu. Najczęściej kupujemy patelnie teflonowe – powód jest prosty, a mianowicie cena. Warto jednak przy wyborze patelni kierować się też innymi czynnikami. Patelnia tytanowa z powłoką ceramiczną jest o wiele lepszym wyborem, ponieważ smażone potrawy nie przywierają do dna.

Kompozyt tytanowo-ceramicznych patelni

Takie rozwiązanie okazuje się być niezbędne, gdy nasze patelnie są często eksploatowane. Odporność na zarysowania i ścieranie oraz powłoka, która uniemożliwia przywieranie potraw to atuty, na które powinniśmy zwracać szczególną uwagę. Sztuka gotowania to nie tylko ciekawe pomysły i dobre produkty. To przede wszystkim wysokiej klasy sprzęt, na którym możemy gotować bez pojawiania się żadnych komplikacji. Patelnie tego typu nie wymagają od nas użycia żadnych olejów, a więc są beztłuszczowe. Jest to prawdopodobnie najzdrowszy sposób smażenia potraw.

patelnia tytanowa, ceramiczna

Jak możemy czyścić naczynia kuchenne z takiego materiału?

Patelnie tytanowo-ceramiczne wymagają zupełnie innego podejścia w kwestii zachowania czystości. Po pierwsze nie możemy zalewać patelni zaraz po smażeniu, ponieważ zbyt szybka zmiana temperatur może zaszkodzić powłoce. Starajmy się unikać także zmywarek. Ręczne czyszczenie patelni nie jest czasochłonne, a dzięki temu nie narazimy sprzętu kuchennego na uszkodzenia.

Patelnie tytanowo-ceramiczne. Gdzie możemy je znaleźć?

Odpowiedź na to pytanie jest oczywiście prosta! W naszym sklepie internetowym Borner Polska, który od lat zajmuje się sprzedażą akcesoriów i naczyń kuchennych. Dzięki produktom ze sklepu Borner możemy znacznie usprawnić nasze gotowanie. Patelnie tytanowo-ceramiczne znajdziemy na stronie internetowej https://borner.pl/. Kompozyt, jaki tworzą tytan i ceramika, gwarantuje nieprzywieranie potraw. Smażenie staje się mniej skomplikowane. Już nie musimy stać nad patelnią i co chwilę przewracać mięsa i warzywa, aby uchronić je przed przywarciem. W naszej ofercie dostępne są zarówno patelnie niskie jak i wysokie. Patelnie posiadają ergonomiczne uchwyty, które izolują ciepło. Patelnie tytanowo-ceramiczne będą doskonałym wyborem, jeśli priorytetem jest dla nas najwyższa jakość materiałów, wygoda użytkowania i sprzęt kuchenny na lata.