Krojenie cebuli? Skorzystaj ze specjalnej szatkownicy

Cebula jako warzywo posiada wiele wartości oraz witamin. Sięgamy po nią często w przypadku przeziębień i grypy. Syrop z cebuli na kaszel to niezaprzeczalne lekarstwo. Samo warzywo w smaku jest dobre i stanowi podstawę do wielu potraw. Nie zmienia to faktu, że samo obieranie i krojenie cebuli nie należy do najprzyjemniejszych zadań, a kończy się w wielu przypadkach płaczem. Jest to zależne od zawartości soków. Dodatkowo dochodzi zapach, który osadza się na naszych dłoniach i ciężko jest się go pozbyć. Krojenie cebuli może być jednak o wiele prostsze i mniej szkodliwe dla naszych oczu czy dłoni.

Jak kroić cebulę?

To pytanie bardzo często zadajemy sobie w zależności od dania jakie przygotowujemy. Do jajecznicy może być drobno posiekana, z kolei do wątróbki najlepiej komponuje się w piórkach. Jak zatem kroić cebulę? Jest to pytanie, na które najlepiej odpowiedzieć sobie samodzielnie. Każdy z nas ma własne preferencje. Prawidłowe pytanie powinno tak naprawdę zabrzmieć – czym kroić cebulę?

Noże do krojenia cebuli to przeżytek? Nowa szatkownica powinna podołać zadaniu

Krojenie cebuli w kostkę, piórka czy krążki z reguły nie jest trudne. Tradycyjny nóż spokojnie poradzi sobie z tą czynnością (oczywiście musi być dobrze naostrzony). Nie zmienia to faktu, że ten sposób krojenia cebuli bardzo często powoduje u nas płacz. Dlaczego tak się dzieję? Krojąc cebulę uwalniamy aktywne substancje, które finalnie tworzą specyficzny gaz z zawartością siarki. To właśnie ten unoszący się gaz doprowadza nas do płaczu. Używając zwykłego noża powodujemy, że ilość tego gazu gromadzi się w znacznie większej ilości. To z tego powodu coraz częściej sięgamy po inne rozwiązania, a mianowicie – szatkownicę.

Dlaczego szatkownica jest najlepszym narzędziem do krojenia cebuli?

Przede wszystkim należy znaleźć odpowiedni sprzęt. Szatkownica czy też mandolina do krojenia warzyw powinna pochodzić od sprawdzonego producenta, takiego jak Borner.pl. Narzędzie, które będzie często eksploatowane powinno cechować się naprawdę sporą wytrzymałością. Krojenie cebuli za pomocą szatkownicy będzie wyjątkowo proste i, co najważniejsze, czas tej czynności znacznie się skróci, za co nasze oczy z pewnością będą nam wdzięczne. Nowa szatkownica do krojenia cebuli to dobre rozwiązanie, na które coraz częściej stawiają profesjonalni kucharze. Znaczna oszczędność czasu. Nie tylko na przygotowywaniu dań, ale także na samym ostrzeniu noży, które dotychczas pochłaniało całkiem sporo czasu.

Szatkownica do cebuli i nie tylko

Warto zaznaczyć, że samo narzędzie do kuchni, jakim jest szatkownica, nie jest dedykowane wyłącznie do krojenia cebuli. Akcesorium idealnie sprawdza się do krojenia i szatkowania także innych warzyw, owoców, a nawet mięs. Stalowe ostrza nie wymagają ponownego ostrzenia, dzięki czemu ich działanie pozostaje niezmienne od pierwszego użycia.