Ziemniak na różne sposoby? Z naszą mandoliną do warzyw możesz wszystko

Ziemniaki, kartofle, pyry. Pojawiają się one na ziemiach polskich pod różnymi nazwami i to od wieków. Stanowią one podstawową część potraw w wielu domach. Czy to na wsiach czy w miastach. Możemy je przyrządzać w różnych konfiguracjach. Ich kształt, rozmiar i rodzaj też ma znaczenie. Sprawdźmy, jak mandolina do warzyw może wspomóc Cię w przygotowaniu pospolitych ziemniaków na obiad i nie tylko.

Krojenie ziemniaków z wykorzystaniem mandoliny kuchennej

Każde warzywo posiada swoje substancje odżywcze. Ziemniak jest bogatym źródłem potasu, co dobrze wpływa na obniżanie ciśnienia. Kolejną wartością jest magnez, który poprawia trawienie, a także jest istotnym elementem budulcowym dla kości i zębów. Tak bogate warzywo w wartości odżywcze musi być często eksploatowane. W kuchni polskiej może jednak liczyć na szczególne zainteresowanie. Ziemniak jest podstawowym warzywem pojawiającym się na naszych stołach jako dodatek, a także jako podstawa do głównej potrawy. Wiele koncepcji i przepisów z zastosowaniem ziemniaków opiera się na ich tarciu. My chcemy przedstawić opcje, które w trakcie przygotowania warzywa skupiają się na jego krojeniu w przeróżnych konfiguracjach.

Tradycyjny nóż być może jest ogólnodostępnym narzędziem, natomiast istnieją znacznie łatwiejsze sposoby na krojenie i szatkowanie ziemniaków. Mandolina do warzyw może okazać się w tym przypadku wyjątkowo skuteczna. Jest to narzędzie kuchenne, które coraz częściej jest doceniane i wykorzystywane przez profesjonalnych kucharzy na co dzień. Za pomocą mandoliny do krojenia warzyw możemy poszatkować ziemniaki na różne sposoby. Kostka, plasterki, słupki czy frytki? Z tym nieskomplikowanym w użytkowaniu narzędziem będziesz w stanie pokroić ziemniaki tak, jak tego potrzebujesz.

Dlaczego mandolina do warzyw?

Przygotowanie potraw nie zawsze jest łatwe i przyjemne. Bardzo często natrafiamy na różnego rodzaju przeszkody. Jedną z nich może być czas. Mandolina do warzyw to narzędzie kuchenne, które z pewnością umożliwi nam zaoszczędzenie czasu. Sprawność to jednak nie jedyna zaleta akcesorium. Wielofunkcyjność to kolejny mocny punkt. Już wspominaliśmy o możliwości krojenia w różnych trybach, czyli w kostkę, plasterki, słupki czy na kształt popularnych frytek.

*Profesjonalne narzędzia do kuchni zawodowej jak i amatorskiej możesz znaleźć na: https://borner.pl/kategoria-produktu/akcesoria-kuchenne/v-hebel/. Mandolina do krojenia warzyw w postaci szatkownicy kuchennej to przykład niezbędnego narzędzia do codziennej pracy w kuchni.