Mniej oczywiste wyposażenie kuchni – czyli o czym pamiętać przy urządzaniu nowej kuchni.

Tworzenie kuchni od podstaw to ciężkie zadanie. Dobieranie kolorystyki, rodzaj podłogi, meble, blaty, sprzęt AGD – to nie wszystko, co na Ciebie czeka. Kuchnia to pomieszczenie, które jest dedykowane do konkretnych celów. Potrzebne nam będą zatem dodatkowe akcesoria, naczynia i przybory, które ułatwią nam przygotowywanie różnego rodzaju potraw na co dzień. Sprawdźmy, o jakich akcesoriach mowa.

Gotowanie to dla wielu zwykła przyjemność, dla innych z kolei katorga. My z pewnością zaliczamy się do tej pierwszej grupy. Zaczniemy od przedstawienia najczęściej wyszukiwanych akcesoriów, które zdają się być przez to najbardziej potrzebne. W jaki sposób możemy sobie pomóc przy gotowaniu? Profesjonalne akcesoria do obierania, krojenia i tarcia mogą okazać się niezbędne. Nie tylko usprawniają naszą pracę w kuchni, ale przede wszystkim wpływają na estetykę przygotowywanych dań.

Tarki do warzyw

Za pomocą odpowiedniej tarki możemy skrócić nasze działania w kuchni. Tarka jest z reguły wielofunkcyjna. Co to znaczy? Posiada różne ostrza, których możemy używać wedle naszych potrzeb. Możemy ścierać warzywa, owoce i sery na różnych grubościach. Z tarką wszystko staje się łatwiejsze. Najczęściej stosowana jest przy tworzeniu różnego rodzaju sałatek, a także do placków ziemniaczanych.

tarka roko

Obieraki kuchenne

Kojarzycie najbardziej nielubiane zajęcie w kuchni? Z pewnością możemy do tego zaliczyć obieranie ziemniaków czy innych warzyw. Nic w tym dziwnego, ponieważ obieranie za pomocą tradycyjnego noża może być naprawdę męczące i nużące. Za pomocą fachowej obieraczki nie tylko skrócimy czas samego obierania, ale także zmienimy swoje nastawienie do tej czynności. Obieraki do warzyw to kolejne z naszej listy akcesoriów must have do kuchni.

obierak

Szatkownice ręczne

Jedno z podstawowych akcesoriów kuchennych, o którym często zapominamy, to szatkownica. Zastępuje nam ona różnego typu noże. Za jej pomocą możemy przygotować wiele posiłków, jest idealnie dostosowana do krojenia warzyw i owoców. Grube ostrza szatkownicy ręcznej mogą znaleźć swoje zastosowanie także przy innego rodzaju żywności. Profesjonalne akcesoria kuchenne znajdziemy w ofercie naszego sklepu Borner.

 

szatkownica ręczna

 

Szatkownice ręczne, obieraki i tarki do warzyw to jedne z podstawowych narzędzi, które powinny się znaleźć w kuchni wszystkich pasjonatów gotowania. Odpowiednia prezencja podawanych potraw oraz skrócony czas przygotowania to główne atuty z zastosowania wymienionych akcesoriów.