Niezbędnik w kuchni roślinnej – top 3 narzędzi kuchennych, które ułatwią przygotowanie posiłków wege

Diety roślinne w ostatnich latach zyskały ogromną popularność. Wynika to z wielu czynników – wiele osób decydując się na przejście na dietę roślinną kieruje się względami moralnymi/etycznymi, dla innych główną motywacją jest ochrona środowiska, a jeszcze inni porzucają mięso ze względów zdrowotnych (np. by uniknąć spożycia antybiotyków zawartych w mięsie lub choćby zadbać o własną sylwetkę). Zmieniając dietę na roślinną warto przystosować także własną kuchnię i zaopatrzyć się w kilka gadżetów, które zdecydowanie pozwolą na szybsze i bardziej komfortowe przygotowanie posiłków wege.

szatkownica do warzywSzatkownica do warzyw – numer jeden wśród narzędzi w kuchni wege

Jednym z najbardziej przydatnych gadżetów w kuchni wege jest właśnie szatkownica. Nawet najprostsze przepisy kuchni roślinnej wymagają choćby wstępnego pokrojenia i przygotowania warzyw, a ich ilość może okazać się przytłaczająca. Na dodatek nie każdy w kuchni posługuje się nożem jak profesjonalista, więc żmudne przygotowywanie posiłków może negatywnie nastawiać do całej diety. Szatkownica do warzyw pozwoli bardzo szybko i komfortowo pokroić warzywa lub owoce w wybrane przez nas kształty i wielkości – mogą to być plastry, paski, kostka, jedyne co należy zrobić, to wybrać odpowiednią wkładkę z nożami, wybrać ich ustawienie i gotowe!

obieraki bornerObieraki do warzyw – gadżet przydatny w każdej kuchni

Niewielkie narzędzie, a w kuchni to prawdziwy bohater. Odpowiedni obierak do warzyw to pierwszy krok w całym procesie przygotowania potraw. Z jego pomocą w łatwy sposób obierzesz owoce i warzywa ze skórki. Obieraki do warzyw Borner to narzędzia łączące w sobie dodatkowe funkcje – specjalnie profilowane rączki pozwalają na usuwanie niedoskonałości z warzyw, pomagają w drylowaniu jabłek i usuwaniu gniazd nasiennych, obierania cytrusów, a także w dekorowaniu. Obieraki Borner posiadają ostrza ze stali nierdzewnej, co zapewnia doskonałe efekty i precyzyjne obieranie.

tarka rokoTarki do warzyw i owoców Borner

Dieta roślinna w początkowych etapach wymaga sporej dawki kreatywności i otwartości na nowe smaki, połączenia kulinarne, ale także eksperymenty z fakturami. W takich eksperymentach z pomocą przychodzą różnego rodzaju tarki do warzyw. Dzięki różnym modelom jesteśmy w stanie wyczarować nawet najbardziej zwariowane posiłki. Jeśli zdecydujemy się na placki ziemniaczane, to wystarczy kilka ruchów na tarce REIBE POWER LINE, a w szybkim czasie przygotujemy gotową masę. Ktoś ma ochotę na surówkę z marchewki? Tarka ROKO pozwoli na przygotowanie cienkich nitek z nawet najtwardszych warzyw. Tarka COMBI to z kolei doskonałe narzędzie dla wielbicieli musów owocowych i warzywnych.

Kuchnia wege? To proste!

Przygotowywanie posiłków w diecie roślinnej może wydawać się wymagające z wielu względów, ale przynajmniej sam proces przygotowania posiłków wege można w maksymalny sposób sobie ułatwić, wybierając do tego odpowiednie narzędzia kuchenne i akcesoria kuchenne Borner. Wszystkie szatkownice do warzyw, obieraki do warzyw czy tarki znajdziecie bezpośrednio w naszym sklepie internetowym.