Najlepsze domowe sposoby na przeziębienie, czyli czosnek jako naturalne lekarstwo

Jesień to zdradliwa pora roku. Jesteśmy narażeni na przeziębienia i grypy. Dzienne amplitudy temperatur mogą wynosić nawet do 10 stopni Celsjusza! Nie wpływa to dobrze na nasze samopoczucie, a także i zdrowie. Od lat znamy lecznicze właściwości czosnku. Sprawdźmy zatem na co wpływa i dlaczego jest uznawany za najbardziej leczniczą roślinę świata.

Już w czasach średniowiecznych uważano, że czosnek posiada magiczne moce. Roślina, a w szczególności jej intensywny zapach miała odstraszać noce upiory – wampiry. Czosnek został doceniony znacznie wcześniej w Azji. Jeszcze w V wieku p.n.e. został on wpisany na listę roślin leczniczych przez jednego z przyrodników. Leczniczy skład czosnku został odkryty już setki lat temu i do dzisiaj jest doceniany. Jak się okazuje, ma on o wiele więcej do zaoferowania, niż mogłoby się wydawać.

wyciskarka do czosnkuAntybiotyk i ochrona organizmu

Czosnek posiada wiele właściwości odżywczych, ale główną zaletą tej rośliny jest jej lecznicze ukierunkowanie. Pewnie większość z nas miała do czynienia z naturalnym lekarstwem na przeziębienie z polecenia babci czy mamy, np. mleko z czosnkiem i miodem. Być może smak tego specyfiku nie był oszałamiający, ale z pewnością działał skutecznie, a o to przede wszystkim w tym chodzi. Co więcej, czosnek chroni przed występowaniem udarów i zawałów, obniża ciśnienie krwi, hamuje rozwój bakterii, wspomaga trawienie i działa antynowotworowo. Dzięki temu możemy jasno stwierdzić, że czosnek posiada wiele zalet. Niektórzy nie przepadają za jego zapachem, ale pomimo tego i tak nie mogą się nie zgodzić z faktem, że jest to prawdopodobnie jedna z najzdrowszych roślin.

Wyciskarka do czosnku Borner!

Przygotowanie czosnku jako dodatku do potrawy może być dla wielu wymagające. Z jednej strony z pewnością jest to charakterystyczny zapach – krojenie czosnku ręcznie najczęściej kończy się tym, że potem przez wiele godzin możemy go wyczuć na naszych dłoniach. Samo pokrojenie i poszatkowanie może być również czasochłonne, najwięcej swoich właściwości czosnek oddaje, kiedy poszatkowany jest drobno. Aby zatem korzystanie z czosnku odbywało się możliwie najbardziej komfortowo i szybko, z pomocą może przyjść ręczna wyciskarka do czosnku Mr. Garlic od marki Borner. Fachowa konstrukcja pozwoli na łatwe przygotowanie czosnku bez utraty jego właściwości odżywczych, a także pozwala wydobyć z niego najlepsze walory smakowe. Wyciskarka do czosnku Mr. Garlic dostępna w naszym sklepie.