ręczna szatkownica do warzyw

Bezpieczne krojenie. Sprawdź nasze ręczne szatkownice do warzyw

Skaleczenia podczas krojenia warzyw, owoców czy mięs to zjawisko, które dotyczy wszystkich osób pracujących na co dzień w kuchni, ale także amatorów i miłośników gotowania. Najczęściej dochodzi do skaleczenia ze względu na słabe narzędzia tnące, choć nie brakuje także po prostu przypadkowych skaleczeń, nawet wśród profesjonalistów. Noże nie są najlepszym rozwiązaniem. Aktualnie mamy dostęp do wielu ciekawych akcesoriów, które pomogą nam w krojeniu i szatkowaniu warzyw bez ryzyka skaleczenia. Czy ręczna szatkownica kuchenna będzie dobrym wyborem?

Proste użytkowanie ręcznej szatkownicy

Jak sama nazwa wskazuje, jest to sprzęt, którego używamy ręcznie. Korzystanie z szatkownicy ma na celu przede wszystkim zapewnienie precyzyjnego krojenia. Możemy dostosować odpowiedni stopień grubości i działać. Jest to narzędzie bardzo proste w użyciu. Szatkownica to nie tylko precyzja i zwiększenie efektywności, to także bezpieczeństwo. W przypadku noża nie jesteśmy w stanie być tego pewni. Szatkownica do warzyw wyposażona jest w dodatkowe wkładki zabezpieczające, aby zmniejszyć ryzyko skaleczeń. To proste rozwiązanie wystarczy, aby móc w pełni skupić się na szatkowaniu, a nie panicznym obserwowaniu dłoni w ramach zachowania ostrożności. Krojenie w plastry i kostkę za pomocą naszego sprzętu jest o tyle wygodniejsze, że ręczna szatkownica kuchenna posiada w zestawie stojak, co zapewnia jeszcze większą funkcjonalność narzędzia.

szatkownica do krojenia warzyw

Wyjątkowe ostrze szatkownicy

Pomijając już kwestie bezpieczeństwa i łatwości związanej z obsługą tego rodzaju sprzętu, warto nadmienić także kolejną zaletę jaką jest ostrze, które zostało wykonane ze stali chirurgicznej-nierdzewnej. Ten rodzaj ostrza zapewnia nie tylko precyzyjne krojenie, ale przede wszystkim sprawne. Za pomocą tego ostrza jesteśmy w stanie zaoszczędzić mnóstwo czasu i przygotować smaczny posiłek. Ręczna szatkownica do warzyw to proste w obsłudze narzędzie, które sprawi, że gotowanie zacznie nam sprawiać przyjemność.

Producent Borner – sprawdzone szatkownice do krojenia warzyw i owoców

W ofercie naszego sklepu znajdziesz wiele modeli szatkownic, które mogą sprawdzić się właśnie w Twojej kuchni. Dobierz odpowiedni dla Ciebie kolor i zestaw dodatkowych akcesoriów, aby móc w pełni korzystać z profesjonalnego sprzętu do kuchni. Ręczne szatkownice znajdziesz na https://borner.pl/. Dowiedz się więcej o ofercie i sprawdź nasze propozycje, które sprawdzą się w każdej kuchni!