brytfanna

Brytfanna kwadratowa do pieczenia mięs? Zdrowy sposób na pozbycie się zbędnych kalorii

Jak wiemy, dieta ma szczególne znaczenie jeżeli chodzi o kwestie związane z utratą wagi. Nie jest to proste przedsięwzięcie, jednakże w niektórych przypadkach konieczne. Moda na zdrowy tryb życia już na dobre weszła do miastowego lifestyle`u. Potrawy mniej kaloryczne są nie tylko zdrowsze dla naszego organizmu. Mogą być one również smaczne! Za pomocą brytfanny kwadratowej jesteśmy w stanie przygotować wiele ciekawych kompozycji smakowych, które mogą na stałe zawitać do naszego jadłospisu. 

Oleje i tłuszcze – jak gotować, aby ich nie używać na co dzień w kuchni?

Jednym z najlepszych miejsc dla zdrowego gotowania może być piekarnik. Smażenie potraw nie zawsze okazuje się być najlepszym wyjściem. Dietetycy wręcz starają się całkowicie zrezygnować z takiej opcji przygotowywania posiłków. Korzystanie ze szkodliwych metod może odbić się nie tylko na naszej sylwetce, ale także zdrowiu. Gotowanie powinno iść z duchem czasu. Właśnie dlatego powinniśmy starać się odchodzić już od smażenia na rzecz pieczenia. To samo dotyczy gotowania na parze. Dzięki piekarnikowi nie jesteśmy zmuszeni do używania oleju, a przynajmniej nie w takiej ilości, jak w przypadku smażenia. Za pomocą brytfanny kwadratowej z pokrywką jesteśmy w stanie całkowicie zrezygnować z niezdrowych metod gotowania.

brytfanna kwadratowa

Pieczenie to proces związany z obróbką termiczną. Polega on na podgrzewaniu potraw za pomocą powietrza w temperaturze od 160 do 240 stopni Celsjusza. W przypadku pieczenia nie musimy dodawać tłuszczu, przez co nasze potrawy są mniej kaloryczne i jednocześnie zdrowsze. Jedynym minusem tego procesu jest czasochłonność. Nie zmienia to faktu, że jest to warte tych kilkunastu minut więcej. Dodatkowo, nie musimy stale kontrolować przebiegu pieczenia w porównaniu ze smażeniem, kiedy to cały czas musimy obracać i pilnować daną potrawę.

Brytfanna kwadratowa – Borner Polska

Producent Borner zapewnia solidne naczynia do użytku codziennego w kuchni. Brytfanna kwadratowa wykonana jest z kompozytu tytanowego. Taki materiał jest gwarancją wytrzymałości na bardzo długie lata. Dzięki temu będziemy w stanie korzystać z naczynia bez zbędnego zamartwiania się. Brytfanna kwadratowa do zakupienia w sklepie Borner Polska. Pamiętajmy, że pieczenie jest o wiele zdrowsze od smażenia.