TOP 5 akcesoriów kuchennych, które warto mieć

Wiele osób gotuje z pasji. Natomiast nie każdy zna odpowiednie narzędzia mające na celu ułatwienie nam tego skomplikowanego procesu. Gotowanie może być o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze jeżeli jesteśmy w stanie korzystać z przyborów dodatkowych. Właśnie dzięki akcesoriom kuchennym możemy przygotować wiele potraw bez większego wysiłku. Jak tego dokonać? Na początku zalecamy zapoznać się z naszą listą top 5 akcesoriów kuchennych, z którymi gotowanie staje się prostsze i bez których nie będziesz w stanie wyobrazić sobie już normalnego gotowania.

1. Tarka do warzyw

Każde akcesorium kuchenne jest dedykowane do konkretnych działań. Tak też jest w przypadku tarki do warzyw, której zastosowanie jest często o wiele szersze niż może nam się wydawać. Specjalne oczka na tarce są przeznaczone do tarcia na różnej grubości, szerokości. Długość zależy już z kolei od kształtu samego warzywa. Tarka do warzyw znajdująca się w ofercie sklepu Borner to idealne narzędzie do zastosowania w kuchni. Dzięki niej możemy przygotować ziemniaki na placki ziemniaczane oraz wiele innych warzyw dedykowanych do sałatek i surówek.

tarka do warzyw

2. Mandolina do krojenia warzyw i mięs

Wydawać się może, że przykładowa mandolina zwana także szatkownicą nadaje się jedynie do szatkowania warzyw i owoców. Nic bardziej mylnego. Mandolina kuchenna to narzędzie, które coraz częściej znajduje swoje zastosowanie także wśród wędlin i różnego rodzaju mięs. Niezawodne ostrza oraz kształt narzędzia pozwalają na szatkowanie niemal wszystkiego. Gotowanie z mandoliną kuchenną z pewnością stanie się łatwiejsze.

szatkownica ręczna

3. Obierak do warzyw

Za pomocą specjalnego obieraka do warzyw zaoszczędzisz cenny czas na gotowaniu. Zastępca noża z pewnością poradzi sobie z każdym zadaniem. Obieranie warzyw to codzienność w wielu polskich domach. W końcu nasza kuchnia opiera się w dużej mierze na warzywach (ziemniaki, marchew, por, seler). Obierak do warzyw to idealne narzędzie, które możesz nabyć w sklepie Borner.

4. Otwieracz do konserw

Być może ten rodzaj narzędzia nie przychodzi nam często na myśl. Natomiast otwieracz do konserw i innego rodzaju puszek może okazać się ratunkiem. Otwieranie puszki za pomocą tradycyjnego noża jest nie tylko niewygodne, ale także niebezpieczne, ponieważ można się łatwo skaleczyć. Za pomocą otwieracza do konserw unikniesz mniejszych lub większych skaleczeń od tak. Jest to przybór, który powinien znajdować się w każdej kuchni.

otwieracz do puszek, słoików i konserw

5. Wyciskacz do czosnku

Polska kuchnia w dużej mierze opiera się na intensywnych w smaku przyprawach. Możemy do nich zaliczyć czosnek. Najlepszą metodą dodania czosnku do potrawy jest jego wyciśnięcie. Dzięki temu nie zatracamy aromatu i ostrości. Wyciskacz do czosnku to kolejne narzędzie kuchenne, które według nas powinno znaleźć się w Twojej kuchni.

wyciskacz do czosnku

W sklepie Borner znajdą Państwa narzędzia, akcesoria kuchenne oraz naczynia wysokiej klasy. Producent opiera się na doświadczeniach własnych jak i specjalistów z dziedziny gotowania. Dzięki temu wszystkie produkty są idealnie dostosowane do pracy w kuchni, a czas przygotowania potraw ulega znacznemu skróceniu. Top 5 akcesoriów kuchennych zostało już bliżej przedstawione. Nie zostało nic innego jak zapoznanie się z ofertą sklepu internetowego Borner Polska.