garnek do gotowania borner

Najlepszy garnek do gotowania – podpowiadamy, jak go wybrać.

Już nie do dzisiaj wiemy, że gotowanie w kuchni jest tym bardziej przyjemne, im bardziej odpowiedniego sprzętu, naczyń i narzędzi będziemy używać. Odpowiednie sprzęty sprawią, że nasze ulubione potrawy będziemy mogli przygotować łatwiej, szybciej, a w wielu przypadkach – również zdrowiej. Wybór garnka nie jest tak oczywisty, jak mogłoby to się nam wydawać. Na rynku możemy znaleźć wiele rodzajów garnków, które są przystosowane choćby do różnego typu kuchni. Poniżej przygotowaliśmy zestawienie garnków o odmiennym zastosowaniu. Sprawdź, jaki sprawdzi się najlepiej w Twojej kuchni.

Po pierwsze musimy pamiętać, że nie każdy garnek jest przeznaczony do użytkowania dla danej kuchni i nie chodzi tu tylko o jego głębokość czy wielkość. Materiały, z jakiego powstają garnki, mają duże znaczenie dla całego procesu gotowania. Oczywiście możemy podzielić naczynia na te lepsze i gorsze. W przypadku bardziej odpornych powłok możemy być pewni wyższych cen. Nie zmienia to faktu, że taki rodzaj garnka do gotowania będzie w stanie nam posłużyć na znacznie dłuższy czas.

Rodzaje tworzyw

Do produkcji garnków dedykowanych jest wiele materiałów. Każdy charakteryzuje się określonymi właściwościami. Do najbardziej popularnych możemy zaliczyć: stal węglową, stal nierdzewną, miedź, żeliwo, szkło, ceramikę i tytan. To właśnie połączenie dwóch ostatnich elementów tworzy niemalże niezniszczalną kombinację.

 

garnek borner polska

Garnek do gotowania na bazie tytanu i powłoki ceramicznej można stosować w kuchni przez długie lata, jest to bowiem materiał odporny na zarysowania Ceramiczna powłoka jest dodatkowo idealnym rozwiązaniem dla alergików. Garnek do gotowania w formie ceramiczno-tytanowej można wykorzystywać z powodzeniem również do pieczenia potraw w piekarniku. Garnki tego typu utrzymują ciepło i stałą temperaturę nagrzania nawet przez kilka godzin, dzięki czemu potrawy nie wymagają ponownego podgrzania. W ten sposób chronimy nasze potrawy na przykład przed nadmiernym wysuszeniem. Na dodatek są to naczynia, które nie wymagają specjalnego czyszczenia. Wystarczy wrzucić naczynia do zmywarki, bądź opłukać wodą i płynem.

Borner Polska – garnek do gotowania 3l, 4l, 6l?

Znalezienie odpowiednich naczyń do kuchni nie jest prostym zadaniem. Kuchnia profesjonalna wymaga sprzętu na najwyższym poziomie. Garnek do gotowania w kuchni tradycyjnej od producenta Borner to gwarancja wysokiej jakości naczynia. Potrawy nie będą przywierać do dna, dzięki czemu nasze dania staną się zdrowsze. Ergonomiczne uchwyty izolują ciepło, więc korzystanie z nich na co dzień stanie się komfortowe i wygodne. Garnek do gotowania zup i sosów o dostępnych wymiarach 3l, 4l bądź 6l dostępny w ofercie sklepu Borner Polska.